Thursday 2 March 2017

2. märts

Tervitused külmale maale!

Täna hommikul magasime senikaua kuni room service tahtis juba koristama tulla, kuid kell oli alles pool 10. Ajasime end siis üles ning läksime oma skybar restorani hommikust sööma. Täna oli hoopis teine menüü seal ning oli huvitavaid kalu, vorstikesi, quiche, kooke ja mingi väga maitsev riisi-šokolaadi puding.
Ei saa jätta mainimata ikka, et puuviljad on siin ikka võrratud!!!
Kuna hommikul sadas tund aega vihma, siis otsustasime, et võtame täna suuna Aasia ühte suurimasse kaubanduskeskusesse SM Mall of Asiasse. Leidsime hotelli eest kohe takso ning suundusime sinna. Tegemist on ikka mega kaubanduskeskusega. Kõik maailma poed, mida oskad tahta, on seal koos. Võid jalutada seal terve päeva, kuid ei jõua veeranditki läbi käia. Samuti erinevad restoranid, kiirsöögikohad. Kokku on seal kompleksis mingi 500 poodi, restorani, kinod, avastuskeskus ja suur hüpermarket. Selles hüpermarketis leidus ikka kõike alates diivanitest, elektroonikast, kodukaupadest kuni miljoni erineva nuudlisordi, joogivaliku jms. Ma pole elus nii suurt "toidupoodi" näinud. Seal olid vist kõik asjad olemas, mida vajad. Üritasin otsida ka kookospiima, aga ei leidnudki. Erinevaid "piimasid" asus lihtsalt 7-s erinevas vahekäigus ja pood oli niiiisuur. Aga kookosvett, mangot, pomelot ja muid huvitavaid leide otsustasime ikka proovida.
Lõunasöögiks valisime ühe 200-st söögikohast ja selleks oli üks Tai restoran, kus oli võrratu söök. Võtsime mõlemad Pad Thaid, mina krevettidega, Jan kanaga, ning see maitses nii hästi. Samuti proovisime Tai jääteed ja Tai jääkohvi. Väga mõnus koht oli!
Siin kohal oleks hea mainida, et olen teinud võrdlusi ka Taiga ning pean ütlema, et Tai toidud olid paremini maitsestatud ning nad kogunesid ka tänavatele, kus sai maitsvaid toite kaasa osta, kuid siin me ei olegi näinud korralikke food trucke, mis meid otsma kutsuks. Siin tundub see eluolu olevat oluliset vaesem ja räpasem, kuid kliima on ikka sama mõnus :)
Häirib väga see tänavatel või isegi taksos olles, et väiksed lapsed (3-5.a) tulevad tuima ja vihase näoga juurde, käsi pikas ning küsivad raha. Ja kui ütled "ei", siis ei taha ära ka minna, vaid jälitavad ja hea, et peale ei astu neile. Õudne! Tahaks öelda, et korralik kultuurišokk, sest tõesti need elamistingimused on kohutavad, kuid jällegi omaette kogemus. Samas muidu inimesed on väga sõbralikud. Kõik ütlevad tänaval sulle tere ja lehvitavad. Lausa imelik on koguaeg teretada. No ja kuna ma olen blond, siis vaadatakse ka palju, sest suurem osa turistidest on siiski Hiinast ja Koreast jms, et kõik on tumeda peaga ning alla 150 cm pikad.
Huvitav on ka see, et igas poes, restoranis, kohvikus jms on ukse peal või sees politsei. Isegi mitte tavaline valvur, vaid politsei vormis inimene. Mõnes kohas on neid kohe mitmeid ning isegi kaubanduskeskusesse minnes on need turvavärvad ja otsitakse läbi sind mitu korda erinevasse "osakonda" sisenedes. Tekitab samas natukene turvalise tunde ka.
Kaubanduskeskusest tagasi tulles võtsime takso ning sõitsime 5km peaaegu tund aega, sest ta viis meid läbi mingite urgaste ja kohalike rajoonide. See tekitas küll veidi kõhedust, sest lapsed kolkisid vastu autoakent, siis koputas mingi 1 käega mees vastu akent. No õudne. Turvavööd ka taksos puuduvad. Ma reaalselt olin valmis GoPro pulgaga virutama talle 😃 Aga ei, jõudsime ikka rahulikult hotelli ning hind jäi samaks, mis kokku leppisime.
Takso hind pealinnas on kuskil 3-6 eurot, oleneb vahemaast. Need kolmejalgsed jalgrattad odavamad, kuid seal loksutab neerud ka välja. Hinnad söögikohtades on samuti Eestiga väga sarnased. On tunduvalt odavamaid kohti ning sööke, kuid ka kallimaid. Samas üle 10 euri maksvaid asju ei ole väga näinud, pigem krevetid kuskil 6 eurot restoranis. Starbucksi keskmine Frappuccino maksis näiteks 3 eurot. Isegi Tais oli see peaaegu 5. Hüpermarketis ja 7Elevenis olid samas hinnad odavamad - kookosvesi 30-50 euro senti, õlu 50 euro senti, breezer 80 euro senti, terve ananass 1-2 eurot, mango alla 1 euro jms. 
Õhtul käisime veel hotelli Skybaris istumas ning vaadet nautimas.

No comments:

Post a Comment